wróć

Konkurs Literacki w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

11.10.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Literackim dla Szkół Podstawowych „Słowem o Szafarni” organizowanym przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

 

Kompozytor podczas wakacji spędzonych w posiadłości Dziewanowskich w 1824 i 1825 roku ujawnił swój talent literacki, opisując wrażenia z wizyty na dobrzyńskiej wsi w humorystycznym „Kurierze Szafarskim”. Miał wówczas zaledwie 14 i 15 lat, dlatego konkurs jest skierowany do uczniów klas 7-8, którzy są w wieku zbliżonym do Fryderyka Chopina i wykazują podobną pasję do pisania.

Konkurs ma na celu zachęcenie młodych ludzi do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina  i jego pobytem w Szafarni.

 

Na konkurs należy przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników jest opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy powinny znaleźć się jednak nawiązania do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r.

Zgłoszenia należy przesłać do 21 grudnia 2018 r. 

 

Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłaszania na konkurs można znaleźć  w zakładce Edukacja/Konkurs Literacki.


Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

 

 

 

Share

wróć