wróć

Konkurs Literacki w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

11.10.2018

 

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy etap zgłoszeń do I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla Szkół Podstawowych „Słowem o Szafarni” organizowanego przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

 

Termin zgłoszeń upłynął 21 grudnia 2018 r. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wysłali swoje prace i podzielili się swoim literackim talentem, a także nauczycielom za pomoc w przygotowaniach do Konkursu. 

 

Na konkurs należało przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników było opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy powinny znaleźć się jednak nawiązania do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r. Konkurs ma na celu zachęcenie młodych ludzi do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina  i jego pobytem w Szafarni.

 

 

Nazwiska autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną opublikowane na stronie internetowej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w kolejności alfabetycznej do 1 lutego 2019

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 9 lutego 2019 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni przed koncertem.

 

 

Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłaszania na konkurs można znaleźć  w zakładce Edukacja/Konkurs Literacki.


Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

 

 

 

Share

wróć