Konkurs literacki

 

I Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół Podstawowych „Słowem o Szafarni” jest organizowany przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

 

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

Celem konkursu jest zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina  i jego pobytem w Szafarni.

 

Adresatami konkursu są utalentowani literacko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy zgłaszani są przez szkołę, która może wysłać prace maksymalnie trzech uczestników.

 

Na konkurs należy przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników jest opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy powinny znaleźć się jednak nawiązania do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r.

 

Informacje na temat pobytu Fryderyka Chopina można znaleźć na http://www.szafarnia.art.pl/chopin-u-nas/, na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina nifc.pl, w Kurierze Szafarskim i listach Chopina dostępnych na nifc.pl oraz w licznych książkach, takich jak np. Barbara Smoleńska-Zielińska, Fryderyk Chopin i jego muzyka; Piotr Mysłakowski, Ziemia Dobrzyńska w życiu rodziny Chopinów.

 

Zgłoszenia należy przesłać do 21 grudnia 2018 r.  Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłoszenia na konkurs znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym poniżej.   

Pytania można kierować na edukacja@szafarnia.art.pl lub pod nr tel.  668 494 325.

 

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OŚWIADCZENIE OPIEKUNA PRAWNEGOHonorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

 

 

Share