konkurs recytatorski

XVII

XVII Wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce

 

Konkurs odbył się 1 marca 2017


Jury w składzie:
Jerzy Rochowiak – przewodniczący Jury
Anna Magalska
Jarosław Felczykowski
Karolina Drążek
przyznało następujące nagrody:

 

Grupa pierwsza
I nagroda: JUSTYNA NOWAKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)
II nagroda: KLAUDIA MIKOŁAJCZYK (Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole)
III nagroda: SANDRA WNUKIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie)
Wyróżnienie: Franciszek Kaśkiewicz (Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole)
Wyróżnienie: Julia Fabiszewska (Zespół Szkół w Kikole)

 

Grupa druga
I nagroda: FRANCISZEK CYCHOWSKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
II nagroda: JULIA TUCHOLSKA (Zespół szkół Muzycznych w Toruniu)
III nagroda: GABRIELA JĘDRZEJEWSKA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie)
Wyróżnienie: Dorota Strychalska (Szkoła Podstawowa w Czernikowie)
Wyróżnienie: Nikodem Stasiak (Szkoła Podstawowa w Ciechocinie)
Wyróżnienie: Wiktoria Mikołajczyk (Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Kikole)

 

Grupa trzecia
I nagroda: nie przyznano
II nagroda: MICHAŁ MURAWSKI (Gimnazjum Prywatne nr 1 w Lipnie)
III nagroda: KONRAD WINOGRODZKI (Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: Dominika Król (Świetlica Zespołu Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: Natalia Maksim (Gimnazjum nr 2 w Jankowicach)
Wyróżnienie: Paweł Kędzierski (Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)

 

UCZESTNICY

1. Agata Kowalska – Miejski Zespół Szkół Szkoła Podstawowa  w Skępem
2. Bartosz Stefański – Gimnazjum nr 2 w Jankowicach
3. Dagmara Stasiak – Gimnazjum nr 28 w Toruniu
4. Dominika Król – Świetlica Zespołu Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej
5. Dominika Suwała – Szkoła Podstawowa w Płonnem
6. Dominika Sztonyk – Zespół Szkół nr 34 w Toruniu
7. Dorota Strychalska  – Szkoła Podstawowa w Czernikowie
8. Franciszek Cychowski – Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej
9. Franciszek Kaśkiewicz – Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole
10. Gabriela Jędrzejewska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie
11. Ilona Grzywacz – Zespół Szkół w Jeżewie Gimnazjum
12. Jan Wąsicki - Miejski Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Skępem
13. Julia Cychowska – Świetlica przy Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej
14. Julia Fabiszewska – Zespół Szkół w Kikole
15. Julia Galus - Miejski Zespół Szkół Gimnazjum w Skępem
16. Julia Rządkowska – Zespół Szkół w Jeżewie
17. Julia Tucholska – Zespół szkół Muzycznych w Toruniu
18. Justyna Nowakowska- Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu
19. Kamila Wesołowska – Zespół Szkół w Grucie Gimnazjum
20. Kinga Maciejewska – Szkoła Podstawowa w Radominie
21. Klaudia Kłutkowska – Gimnazjum Prywatne nr 1 w Lipnie
22. Klaudia Mikołajczyk – Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole
23. Konrad Winogrodzki – Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej
24. Michał Murawski – Gimnazjum Prywatne nr 1 w Lipnie
25. Monika Znaniewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu
26. Natalia Dąbrowska – Szkoła podstawowa w Świętosławiu
27. Natalia Rutkowska – Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie
28. Natalia Maksim – Gimnazjum nr 2 w Jankowicach                                  
29. Nikodem Stasiak – Szkoła Podstawowa w Ciechocinie
29. Patrycja Różalska – Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie
30. Paulina Staśkowska – Miejski Zespół Szkół Gimnazjum w Skępem
31. Paweł Kędzierski – Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej
32. Paweł Wierzbowski - Szkoła Podstawowa w Świętosławiu
33. Roksana Radziszewska – Szkoła Podstawowa w Radominie
34. Sandra Wnukiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie
35. Weronika Bożejewicz – Parafia pw. Michała Archanioła w Lipnicy
36. Wiktoria Kępczyńska – Szkoła Podstawowa w Płonnem
37. Wiktoria Mikołajczyk – Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Kikole
38. Zofia Dankowska – Parafia pw. Michała Archanioła w Lipnicy
39. Zofia Monika Pieczka – Zespół Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu
40. Zuzanna Rumińska – Szkoła Podstawowa w Ciechocinie

 

 

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

XVI

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji oraz Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi odbył się 26 lutego 2016 roku.

 

Jury w składzie:
Jerzy Rochowiak – przewodniczący
Anna Milczarczyk
Barbara Wasiluk 
postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

Grupa pierwsza

I nagroda: NIKODEM STASIAK (Szkoła Podstawowa w Ciechocinie)
II nagroda: JULIA TUCHOLSKA (Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu)
III nagroda: JULIA FABISZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Kikole)
Wyróżnienie: JUSTYNA NOWAKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)
Wyróżnienie: MARTYNA SOBOCIŃSKA (Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim)
Wyróżnienie: SANDRA WNUKIEWICZ  (Szkoła Podstawowa w Lipnie)

 

Grupa druga

I nagroda: MICHAŁ ZACHAREK  (Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim)
II nagroda: JULIA RZĄDKOWSKA (Zespół Szkół w Jeżowie)
III nagroda: JAN WĄSICKI (Szkoła Podstawowa w Skępem)
Wyróżnienie: JULIANNA OŚCIK (Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu)
Wyróżnienie: ALEXANDER PIKULSKI (Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku)
Wyróżnienie: MONIKA ZNANIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)

 

Grupa trzecia

I nagroda:  EWA BOMBALICKA (Gimnazjum w Skępem)
II nagroda: KONRAD WINOGRODZKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
III nagroda: PAWEŁ KĘDZIERSKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: ANGELIKA RÓŻALSKA (Gimnazjum w Gałczewie)
Wyróżnienie: ZOFIA DANKOWSKA (Gimnazjum w Gałczewie)
Wyróżnienie: NASTIA MAGDZIAK (Gminny Ośrodek Kultury w Górznie)
Wyróżnienie: ZELIA MAGDZIAK (Gminny Ośrodek Kultury w Górznie)

 

GRATULUJEMY!

Więcej informacji
Dział Edukacji
Kinga Kriger
edukacja@szafarnia.art.pl
tel. 662117562

 

Patronat Honorowy:

XV

XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji oraz Prozy poświęconej muzyce i F. Chopinowi pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Konkurs odbył się 13 lutego 2015 r. w Ośrodku Chopinowskim. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych mieli okazję zaprezentować dowolny utwór poetycki lub prozatorski poświęcony muzyce, różnym kompozytorom bądź postaci samego Fryderyka Chopina.

 

Każda placówka (szkoła, dom kultury, parafia, biblioteka, świetlica itp.) mogła wytypować tylko dwóch uczestników. Jury w składzie Lucyna Sowińska, Katarzyna Matuszewska, Jarosław Felczykowski przyznało następujące nagrody:

 

 

krecyt2015Grupa I

I nagroda Sandra Wnukiewicz (SP nr 3 w Lipnie)

II nagroda Julia Tucholska (SP w Kowalewie Pomorskim)

II nagroda Julia Krüger (ZS Muzycznych w Toruniu)

Wyróżnienie Hanna Szwedkowicz (SP nr 13 w Toruniu)

 

Grupa II

I nagroda Gabriela Jędrzejewska (SP nr 3 w Lipnie)

II nagroda Natalia Żurawska (ZS w Kikole)

III nagroda Klaudia Budzińska (SP w Kowalewie Pomorskim)

 

Grupa III

I nagroda Konrad Winogrodzki (ZS w Złejwsi Wielkiej)

II nagroda Angelika Różalska (Publiczne Gimnazjum w Gałczewie)

Wyróżnienie Agata Cimoch (ZS w Złejwsi Wielkiej)

 

Gratulujemy!

XIV

XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

 

Konkurs odbył się w piątek 28 lutego 2014 r.
Jury w składzie: Jerzy Rochowiak (dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu),
Lucyna Sowińska (instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, Scena Młodych Studio P),
Paweł Kowalski (aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu) 
przyznało następujące nagrody:

Grupa I:

I nagroda Wiktoria Bełza (świetlica ZS Zławieś Wielka)
II nagroda Karolina Zajączkowska (SP nr 3 Lipno)
III nagroda Maja Wenderlich (SP nr 2 Lipno)

 

Grupa II:

I nagroda Natalia Żurawska (ZS Kikół)
II nagroda Anastazja Kocur (SP nr 13 Toruń)
III nagroda Martyna Janowska (SP Świętosław)
Wyróżnienie Konrad Winogrodzki (SP Zławieś Wielka)

 

Grupa III:

I nagroda Patrycja Rygielska (Gimnazjum w Ostrowitem)
II nagroda Daniel Gabryszewski (Gimnazjum w Ostrowite) oraz Julia Chlebowska (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu)
III nagroda nie przyznano
Wyróżnienie Klaudia Kosińska (Gimnazjum w Gałczewie)
Wyróżnienie Agata Zamorowska (Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)

XIII

XIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

 

Pierwszego marca 2013 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowali przed szeroką publicznością utwory poetyckie oraz prozatorskie poświęcone tematyce muzycznej, jak i postaci samego Fryderyka Chopina. Termin konkursu nie był przypadkowy. Tego dnia świętowaliśmy bowiem 203. urodziny mistrza muzyki romantycznej!

Obradowało jury w składzie: Krystyna Kosmowska (polonistka), Lucyna Sowińska (instruktorka teatralna), Jarosław Felczykowski (aktor).

 

LAUREACI

Grupa pierwsza:

 

 

Grupa druga:

 

    Grupa trzecia:

II nagroda: nie przyznano

III nagroda: nie przyznano

 

Najpopularniejsze utwory XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w formie wykresu

XII

XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

 

Kolejna edycja konkursu miała miejsce w sobotę 22 października 2011 r. Obradowała komisja jury w składzie:

Barbara Wasiluk (Biblioteka Publiczna w Golubiu- Dobrzyniu)

Ireneusz Maciejewski (aktor)

Agnieszka Szczepaniak (Ośrodek Chopinowski)

Laureatami konkursu zostali:

 

Grupa I

I Aniela Kosobucka (ZS w Złejwsi Wielkiej)

II Dominika Król (ZS w Złejwsi Wielkiej)

III Klaudia Kłutkowska (SP nr 3 w Lipnie)

 

Grupa II

I Maria Drozdowska  (ZS w Złejwsi Wielkiej)

II Joanna Piasecka (SP we Wrockach)

III Dominika Kowalska (SP we Wrockach)

 

Grupa III

I Wiktoria Jasińska (Gimnazjum w Gałczewie)

II Magdalena Mikowska (ZS w Złejwsi Wielkiej)

III Weronika Wróblewska (ZS w Złejwsi Wielkiej)

XI

XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

 

Konkurs odbył się 20 listopada 2010 r. Komisja w składzie:

Tomasz Bielicki (redaktor gazety Nowości)

Alicja Cichocka (redaktor gazety Nowości)

Władysław Owczarzak (aktor teatru Baj Pomorski)

przyznała następujące nagrody.

 

Grupa pierwsza

I Natalia Marszałkowska (SP Wybcz)

II Anna Kozik  (SP Wybcz)

III Daria Kiełkowska (SP nr 2 Lipno)

Wyróżnienie Zofia Skowrońska (SP Skępe)

 

Grupa druga

I Żaneta Esa (SP Skępe)

Wyróżnienie Paulina Rymarkiewicz (Ośrodek Wychowawczy Zgr. Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia)

 

Grupa trzecia

I Anna Siewaszewicz (GOK Zławieś Mała)

II Joanna Dąbrowska (Gimnazjum Radomin)

III Wiktoria Jasińska (Gimnazjum Gałczewo)

Wyróżnienie Magdalena Mikowska (ZS Zławieś Wielka)

Maciej Dąbrowski (Gimnazjum nr 2 Grębocin)

 

X

X Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

 

Konkurs odbył się 25 kwietnia 2009 r. w Szafarni. Komisja Jury w składzie:

Agnieszka Niezgoda (aktorka)
Zbigniew Lisowski (dyr. teatru Baj Pomorski)
Karolina Rokitnicka (red. naczelna Tygodnika CGD) przyznała następujące miejsca:

 

Grupa młodsza

I Weronika Pipczyńska (SP nr 2 Lipno)

II  Martyna Mierzwicka (Sp Czernikowo)

III Sara Kowalewska (SP Płonne)

 

Grupa starsza

I Dagmara Grzywińska (Gimnazjum Skępe)

II Sandra Gil (ZS Zławieś Wielka)

III Przemysław Karczewski (ZS Zławieś Wielka)

Wyróżnienia  Donata Winogrodzka (GOK Zławieś Wielka)

                      Aleksandra Grącka (GOK Zławieś Wielka)

 

 

 

Share