XXI

XXI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.


Konkurs odbył się w piątek 18 listopada 2016 roku.

15 drużyn reprezentujących szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego wzięło udział w 21. edycji Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Zakres tematyczny konkursu obejmował: życie i twórczość, osoby oraz miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, zadanie słuchowe, a także ikonograficzne. Konkurs zakończył krótki recital fortepianowy w wykonaniu Rafała Błaszczyka, uczestnika  XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Po dwóch etapach XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych jury w składzie Maria Wroniszewska, Aneta Derkowska i Szymon Wiśniewski przyznało następujące nagrody:

I nagroda   
Bartosz Redecki i Jan Wąsicki
Miejski Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Skępem
nauczyciel:  Maria Głowacka

II nagroda    
Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki          
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku 
nauczyciel: Tomasz Thiede

III nagroda   
Martyna  Jurkiewicz   i Bartłomiej  Żurawicki 
Szkoła  Podstawowa  im. Oskara Kolberga  w Ciechocinie
nauczyciel:  Katarzyna  Mątowska

Wyróżnienia

Anna Marosz i Tymoteusz Sobczak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
nauczyciel: Sylwia Kozłowska

Julia Cyrankowska i Magdalena Szymańska  
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem
nauczyciel: Anna Morawska

Filip Mirkiewicz i Julian Jabłoński
Zespół Szkół nr 36 w Bydgoszczy
nauczyciel:  Aleksandra Walecka

Nagrodę dla klasy najlepszej drużyny – zaproszenie na audycję muzyczną i zwiedzanie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni otrzymała klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Skępem, którą reprezentowali  Bartosz Redecki i Jan Wąsicki.

UCZESTNICY

  1. Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku      
    nauczyciel: Tomasz Thiede
  2. Kamil Dobies i Aleksandra Wojnowska
    Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy        
    nauczyciel: Katarzyna Grążawska
  3. Anna Marosz i Tymoteusz Sobczak
    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
    nauczyciel: Sylwia Kozłowska
  4. Zofia Jasińska i Maria Gwarek
    Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem
    nauczyciel: Dawid Stachowski
  5. Julia Cyrankowska i Magdalena Szymańska
    Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem
    nauczyciel: Anna Morawska
  6. Martyna Jurkiewicz i Bartłomiej  Żurawicki        
    Szkoła  Podstawowa  im. Oskara Kolberga  w Ciechocinie
    nauczyciel:  Katarzyna  Mątowska
  7. Oliwia Łukawska i Natalia Damian
    Zespół Szkół nr 20, Szkoła Podstawowa nr 27 w Bydgoszczy     
    nauczyciel:  Monika Brucka
  8. Adrian Zalewski i Hanna Kapela   
    Szkoła Podstawowa nr 41 im. Romualda Traugutta w Bydgoszczy
    nauczyciel:  Gracjan Czapiewski
  9. Aleksandra Pracowity i Roksana Lamparska
    Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie   
    nauczyciel:  Małgorzata Janiszewska
  10. Weronika Tyburska i Natalia Golał
    Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu                  
    nauczyciel:  Ewa Torgowska, Urszula Stępniewska
  11. Bartosz Redecki i Jan Wąsicki
    Miejski Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Skępem
    nauczyciel:  Maria Głowacka
  12. Anastasia Shaveiko i Michalina Rega
    Zespół Szkół nr 10 w Bydgoszczy
    nauczyciel:  Przemysław Rajewski
  13. Marta Paciorek i Zuzanna Polkowska
    Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej
    nauczyciel:  Daria Urbaniak
  14. Mikołaj Baran i Mikołaj Gapiński
    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie
    nauczyciel:  Lidia Jabłońska
  15. Julia Brzezińska i Paulina Żuchowska
    Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu
    nauczyciel:  Małgorzata Gralik-Powałka
  16. Filip Mirkiewicz i Julian Jabłoński
    Zespół Szkół nr 36 w Bydgoszczy              
    nauczyciel:  Aleksandra Walecka
  17. Kacper Jobczyński i Stanisław Lewandowski
    Szkoła Podstawowa w Radominie z Filią w Dulsku
    nauczyciel:  Anna Kuc
  18. Nadia Trojanowska i Szymon Bladusiak
    Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku
    nauczyciel: Monika Bednarska- Czyżnielewska

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

 

Patronat Honorowy:

XX

XX Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

W Konkursie wzięło udział 12 drużyn, które reprezentowały szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakres tematyczny konkursu objął: życie i twórczość, osoby oraz miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, zadanie słuchowe, a także ikonograficzne. Celem Konkursu  było propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozwijanie zainteresowań dzieci związanych z muzyką. Konkurs ma charakter drużynowy.

Konkurs odbył się w piątek 20 listopada 2015 roku.

Po dwóch etapach XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych jury w składzie Maria Wroniszewska – przewodnicząca, dr Aneta Derkowska, Szymon Wiśniewski postanowiło przyznać następujące nagrody:

I nagroda      
Michał Kot i Mikołaj Kot
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lisewie
nauczyciel: Magdalena Kowalczyk

II nagroda    
Martyna Jurkiewicz i Bartłomiej Żurawicki
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie  
nauczyciel: Katarzyna Mątowska

III nagroda   
Bartosz Redecki i Jan Wąsicki
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
nauczyciel: Maria Głowacka

Wyróżnienia 

Mikołaj Baran i Mikołaj Gapiński
Szkoła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie  
nauczyciel: Lidia Jabłońska

Zuzanna Olszewska i Stanisław Lewandowski
Szkoła Podstawowa w Radominie  
nauczyciel: Anna Kuc  

Marta Kula i Daria Szarszewska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowitem    
nauczyciel: Anna Morawska

 

Patronat Honorowy:

 

XIX

XIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół ponadgimnazjalnych

21.11.2014 r.

Skład jury:
Maria Wroniszewska
Anna Kuc
Szymon Wiśniewski
 
Laureaci:
I nagroda
Daria Krzykowska i Karol Świderski
ZS nr 1 w Golubiu- Dobrzyniu, nauczyciel: Beata Śliżak
II nagroda
Wiktoria Sztrajber i Kamila Sztrajber
ZS w Lubrańcu, nauczyciel: Joanna Jeska
III nagroda
Urszula Marciniak i Aleksandra Dukaczewska
ZS w Skępem, nauczyciel: Lidia Kopycińska
IV nagroda
Aneta Nowicka i Kamil Iskra
ZS w Lipnie, nauczyciel: Barbara Szulc
 

XVIII

XVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół gimnazjalnych

22.11.2013 r.  

Skład jury:
Maria Wroniszewska
Aneta Derkowska
Szymon Wiśniewski

Laureaci:
I nagroda
Olaf Szwebs i Marta Bäcker
ZS UMK GiLA Toruń
II nagroda
Magdalena Laskowska i Karolina
Spychała Gimnazjum Radomin
III nagroda
Julia Jaguś i Michał  Ozimkowski
Gimnazjum Ostrowite  

XVII

XVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych

16.11.2012 r.  

Skład jury:
Maria Wroniszewska
Kinga Litowska
Szymon Wiśniewski

Laureaci:
I nagroda
Sandra Podczaska i Jakub Wodzień
Szkoła Podstawowa Lisewo
II nagroda
Julia i Lena Szczuczko
Szkoła Podstawowa nr 15 Toruń
III nagroda
Tomasz Kowalski i Dawid Pryba
Szkoła Podstawowa Ostrowite