WYNIKI KONKURSU PIANISTYCZNEGO

22.05.2016

Po wysłuchaniu 52 uczestników 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni  jury w składzie:

 

Katarzyna Popowa-Zydroń
Izabella Darska Havasi
Maria Murawska
Fermin Bernetxea
Martin von der Heydt
Andrzej Tatarski

przyznało następujące nagrody:

 

GRUPA I
I nagroda: Ruochong Cui (Chiny)
II nagroda: Su Ryo Han (Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna)
III nagroda: Anna Urzędowska (Polska)
Wyróżnienia:
Daphne Delicata (Malta)
Eliza Ruffle (Wielka Brytania

 

GRUPA II
I nagroda:  Sin A Ma (Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna)
II nagroda:  Hasan Ignatov (Bułgaria)
III nagroda: Kacper Kukliński (Polska)
Wyróżnienia:
Daniel Weroński Falcó (Hiszpania)
Roman Fediurko (Ukraina)
Ibrahim Ignatov (Bułgaria)
Jülch Monan (Niemcy)
Adam Zakrzewski (Polska)

 

GRUPA III
I nagroda: Aleksandr Bolotin (Rosja)
II nagroda: Julia Łozowska (Polska)
III nagroda: Paul Mnatsakanov (Stany Zjednoczone)
Wyróżnienia:
Narmina Ismayilova (Azerbejdżan)
Maria Moliszewska (Polska)

 
NAGRODY SPECJALNE:

  • GRAND PRIX Nagroda ufundowana przez ThyssenKrupp Energostal  
    SIN A MA (KOREAŃSKA REPUBLIKA LUDOWO-DEMOKRATYCZNA)

 

  • Nagroda Konserwatorium Muzycznego im. P. Sarasate w Pampelunie (Hiszpania).
    Koncert w Pampelunie.
    KACPER KUKLIŃSKI (POLSKA)

 

  • Nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Koncert w Żelazowej Woli.
    JULIA ŁOZOWSKA (POLSKA)
    KACPER KUKLIŃSKI (POLSKA)
    ADAM ZAKRZEWSKI (POLSKA)
    ANNA URZĘDOWSKA (POLSKA)

 

  • Nagroda Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk.
    SU RYO HAN (KOREAŃSKA REPUBLIKA LUDOWO-DEMOKRATYCZNA)

 

  • Nagroda ufundowana przez Transbruk Barczyńscy z Pigży.
    HASAN IGNATOV (BUŁGARIA)

 

  • Nagroda Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, kraju Basków i La Rioja Angela Tellechea Goyena. Koncert w Pampelunie.
    ANNA URZĘDOWSKA (POLSKA)

 

  • Nagroda Fundacji im. György’a Ferenczy’ego w Budapeszcie za najlepsze wykonanie mazurków Fryderyka Chopina oraz zaproszenie na Węgry.
    SIN A MA (KOREAŃSKA REPUBLIKA LUDOWO-DEMOKRATYCZNA)
    HASAN IGNATOV (BUŁGARIA)

 

  • Nagroda Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w formie półrecitalu w siedzibie uczelni.
    JULIA ŁOZOWSKA (POLSKA)

 

  • Nagroda Dyrektora Festiwalu Chopinowskiego w Nohant, Yves’a Henry.
    ALEKSANDR BOLOTIN (ROSJA)
    SIN A MA (KOREAŃSKA REPUBLIKA LUDOWO-DEMOKRATYCZNA)
    RUOCHONG CUI (CHINY)

 

  • Nagroda dla najmłodszej uczestniczki Konkursu.
    HEIDI SCHUSZTER (AUSTRIA)
Share